24 жовтня 2018 року, середа, 00:50
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
НЕБЕЗПЕЧНІ КАРАНТИННІ ОРГАНІЗМИ

                                     Небезпечний  карантинний організм

  Із початком встановлення середньодобової температури +12°С у кінці травня – на початку червня місяця на деревах та кущах ми помічаємо павутинні гнізда на кінцях гілок, де міститься велика кількість маленьких гусениць темно-зеленого кольору,– гусінь американського білого метелика.  

Зафіксовано, що гусінь АБМ пошкоджує понад 250 видів кущів і дерев лісових та декоративних, найпоширеніші види: клен американський, шовковиця, яблуні, груші, вишні. Гусінь шкідника повністю об’їдає листя на деревах, що призводить до ослаблення  та можливої загибелі окремих рослин. Розповсюджується американський білий метелик шляхом природних перельотів, павутинні гнізда з гусеницями – вітром, транспортними засобами, лялечки в пакувальному матеріалі з тарою.

При виявленні павутинних гнізд необхідно провести обрізування і обпалювання павутинних гнізд із гусеницями, використання стовбурових ловчих поясів з гофрованого паперу чи мішковини, при можливості слід обробити виявлені гнізда з гусеницями інсектицидами, дозволеними до використання в Україні.

Одне незнищене гніздо дасть тисячі таких гнізд у наступному році. Доля ваших насаджень і їхній естетичний вигляд – у ваших руках.      

 

 

 Злісний карантинний бур’ян

 Амброзія полинолиста – це злісний карантинний бур’ян, однорічна рослина, яка розвиває в процесі вегетації могутню надземну масу та кореневу систему. Надмірно висушує і виснажує ґрунти, викликає алергічні реакції в людини. Зовні схожа на полин звичайний. Зустрічається на необроблених ділянках, на узбіччях залізничних, шосейних, ґрунтових доріг, по берегах ставків, по вулицях, на присадибних ділянках.

Потрапивши в культурні посіви та маючи потужну кореневу систему і надземну масу, виносить із ґрунту велику кількість поживних речовин, а це позначається на врожайності.

Амброзія полинолиста особливо шкідлива в період цвітіння (червень-вересень). Пилок під час цвітіння, потрапляючи в дихальні шляхи людини, сприяє появі алергії, симптомами може бути відчуття удушення. Корм тваринам із рослинами амброзії полинолистої не рекомендують.

Поширюється амброзія полинолиста насінням, засміченими зерновідходами, сіном, соломою. При виявленні вогнищ амброзії полинолистої – знищувати шляхом виривання рослин із корінням або робити низьке скошування перед початком фази цвітіння. Значний ефект можливо отримати при застосуванні гербіцидів, дозволених до використання в Україні. Практикують проводити залуження багаторічними злаковими чи злаково-бобовими травосумішами.

 О.М.Назаренко, провідний спеціаліст -

державний фітосанітарний інспектор              

 Головне Управління Держпродспоживслужби в Київській області, Кагарлицький пункт фітосанітарного контролю, м.Кагарлик, вул.Каштанова, 56, тел.: 045(73) 5-10-93.

 
архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3002 (81.42 %)
в Кагарлицькому районі
259 (7.02 %)
за межами Кагарличчини в Україні
247 (6.7 %)
за кордоном
179 (4.85 %)
архів Анонси подій

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

ОГОЛОШЕННЯ

У зв’язку з терміновими заходами щодо профілактики та запобігання захворювань домашніх тварин на африканську чуму в місті Кагарлику проводиться облік свиней у господарствах. Звертаємося до всіх жителів міста: будь ласка, будьте не байдужими, зверніться до Кагарлицької міської ради (м. Кагарлик, вул. Небесної Сотні, 1, або повідомте про наявність худоби за телефоном 6-08-11). У випадку захворювання худоби на африканську чуму повідомляти державну ветеринарну службу району за телефонами:

5-13-49, 0971271914, 0676094812, 0964344734.

Звертаємося до жителів міста з проханням надати відомості про наявність свиней за тел. 6-08-11 та вжити заходів для недопущення розповсюдження хвороби.

"ПРЯМИЙ ЗВ'ЯЗОК" жителів Кагарлика з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ відбудеться 24 жовтня 2018 року.

Телефонуйте з 14.00 до 15.00 за тел. 6-09-81.

Кагарлицький РП ПАТ «Київобленерго» повідомляє про  аварійно-профілактичні відключення електрики: 

- 24.10.2018 р. з 08.00  по 17.00 по вулицях Трояндова, Світанкова;

Кагарлицьке районне управління Головного  управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що на Кагарличчині пероральна імунізація диких мясоїдних тварин розпочнеться з 24.09.2018 року:

Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє,  що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно взято на облік безхазяйне нерухоме майно по вул. Тюленіна, 30, м.Кагарлик, Київської обл., в складі: будівля насосної станції, водонапірна башня - №1, свердловина - №2.: 

Основна тематика: Smart City, Smart Mobility, Smart Building, електронна демократія та блокчейн-технології, креативна економіка й освіта, екологія та енергоефективність.

           Передплата на газету «РІДНЕ МІСТО»

триває!

Газета «РІДНЕ МІСТО» – найдешевша за ціною передплати, але найдорожча серцю кожного кагарличанина-патріота!

Індекс газети:91705.

e-mail: r_misto@ukr.net

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної  реабілітації для осіб з інвалідністю»: 

07352, урочище «Туровча лісова» - 2,

с. Лютіж, Вишгородський р-н, Київська обл.

Телефони: (04596) 4-00-10, 4-00-11

068-354-01-35, 095-531-93-86

e-mail: vcpri@ukr.net

http://www.vcpri.com.ua

До уваги землекористувачів!

Публікуємо рішення Кагарлицької міської ради від 07 грудня 2017 року № 328-02-ХХХІV-VІІ

Обласна комісія  з питань надання фінансової підтримки прийняла рішення розпочати приймання заявок від сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів:

До уваги студентів із м.Кагарлика, що навчаються у вищих навчальних закладах України очної та заочної форми навчання.

Запрошуємо вас взяти участь у конкурсі, переможець якого отримає грант (стипендію) на сплату одного року навчання в українському вищому навчальному закладі.
Участь у конкурсі безкоштовна:

Пропонуємо посади рядового та сержантського складу.

Вимоги до кандидата:

З метою належного виконання механізму використання коштів, передбачених за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» та для збереження і нарощування поголів’я худоби в господарствах населення доводимо до вашого відома таку інформацію:

У черговий раз звертаючись до населення, правоохоронці попереджають про небезпеку та наводять найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв:

   Збройними Силами України розшукуються військовослужбовці військової служби за контрактом: 

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які знаходяться за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс». 

Офіційні сайти