24 червня 2018 року, неділя, 01:00
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
НЕБЕЗПЕЧНІ КАРАНТИННІ ОРГАНІЗМИ

                                     Небезпечний  карантинний організм

  Із початком встановлення середньодобової температури +12°С у кінці травня – на початку червня місяця на деревах та кущах ми помічаємо павутинні гнізда на кінцях гілок, де міститься велика кількість маленьких гусениць темно-зеленого кольору,– гусінь американського білого метелика.  

Зафіксовано, що гусінь АБМ пошкоджує понад 250 видів кущів і дерев лісових та декоративних, найпоширеніші види: клен американський, шовковиця, яблуні, груші, вишні. Гусінь шкідника повністю об’їдає листя на деревах, що призводить до ослаблення  та можливої загибелі окремих рослин. Розповсюджується американський білий метелик шляхом природних перельотів, павутинні гнізда з гусеницями – вітром, транспортними засобами, лялечки в пакувальному матеріалі з тарою.

При виявленні павутинних гнізд необхідно провести обрізування і обпалювання павутинних гнізд із гусеницями, використання стовбурових ловчих поясів з гофрованого паперу чи мішковини, при можливості слід обробити виявлені гнізда з гусеницями інсектицидами, дозволеними до використання в Україні.

Одне незнищене гніздо дасть тисячі таких гнізд у наступному році. Доля ваших насаджень і їхній естетичний вигляд – у ваших руках.    

 

 Злісний карантинний бур’ян

 Амброзія полинолиста – це злісний карантинний бур’ян, однорічна рослина, яка розвиває в процесі вегетації могутню надземну масу та кореневу систему. Надмірно висушує і виснажує ґрунти, викликає алергічні реакції в людини. Зовні схожа на полин звичайний. Зустрічається на необроблених ділянках, на узбіччях залізничних, шосейних, ґрунтових доріг, по берегах ставків, по вулицях, на присадибних ділянках.

Потрапивши в культурні посіви та маючи потужну кореневу систему і надземну масу, виносить із ґрунту велику кількість поживних речовин, а це позначається на врожайності.

Амброзія полинолиста особливо шкідлива в період цвітіння (червень-вересень). Пилок під час цвітіння, потрапляючи в дихальні шляхи людини, сприяє появі алергії, симптомами може бути відчуття удушення. Корм тваринам із рослинами амброзії полинолистої не рекомендують.

Поширюється амброзія полинолиста насінням, засміченими зерновідходами, сіном, соломою. При виявленні вогнищ амброзії полинолистої – знищувати шляхом виривання рослин із корінням або робити низьке скошування перед початком фази цвітіння. Значний ефект можливо отримати при застосуванні гербіцидів, дозволених до використання в Україні. Практикують проводити залуження багаторічними злаковими чи злаково-бобовими травосумішами.

 О.М.Назаренко, провідний спеціаліст -

державний фітосанітарний інспектор              

 Головне Управління Держпродспоживслужби в Київській області, Кагарлицький пункт фітосанітарного контролю, м.Кагарлик, вул.Каштанова, 56, тел.: 045(73) 5-10-93.

 
архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
2790 (81.63 %)
в Кагарлицькому районі
250 (7.31 %)
за межами Кагарличчини в Україні
216 (6.32 %)
за кордоном
162 (4.74 %)
архів Анонси подій

Запрошуємо кагарличан і гостей нашого міста 24 червня на святкову розважальну програму до Дня молоді України:

Стадіон ФОКу

10.00. – волейбольні змагання.

Площа Незалежності

17.00 – фестиваль мультгероїв.

18.00 – розваги для молоді в стилі «Квест».

19.00 – святкова частина: виступ гурту «Hardwire». Привітання, нагородження. Виступи аматорів сцени та спортивні змагання.

21.00 DJ Merik  та  MC Ivan Anders.

Оргкомітет 

26 червня 2018 року в м.Києві заплановано проведення Другого щорічного загальнонаціонального форуму «Незалежні суди та вільні ЗМІ: розширення можливостей співпраці». Організаторами форуму є Верховний Суд, Вища рада правосуддя, Рада суддів України, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Державна судова адміністрація України, Центр демократії та верховенства права, ГО «Детектор медіа», Інститут Масової інформації, Національна спілка журналістів України, за підтримки українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи в Україні. Онлайн-трансляцію Форуму буде здійснювати Юридична газета на окремому YouTube-каналі у вільному доступі за посиланням http://onlineinvou.com.ua/forum 260618/ .

Кагарлицький РП ПАТ «Київобленерго» повідомляє про  аварійно-профілактичні відключення електрики: 

26.06.2018 р. з 08.00  по 17.00 по вулицях Миронівська, Черкаська.

"ПРЯМИЙ ЗВ'ЯЗОК" жителів Кагарлика з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ відбудеться 27 червня 2018 року.

Телефонуйте з 14.00 до 15.00 за тел. 6-09-81.

Обласна комісія  з питань надання фінансової підтримки прийняла рішення розпочати приймання заявок від сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів:

До уваги студентів із м.Кагарлика, що навчаються у вищих навчальних закладах України очної та заочної форми навчання.

Запрошуємо вас взяти участь у конкурсі, переможець якого отримає грант (стипендію) на сплату одного року навчання в українському вищому навчальному закладі.
Участь у конкурсі безкоштовна:

Пропонуємо посади рядового та сержантського складу.

Вимоги до кандидата:

З метою належного виконання механізму використання коштів, передбачених за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» та для збереження і нарощування поголів’я худоби в господарствах населення доводимо до вашого відома таку інформацію:

Публікуємо РІШЕННЯ Кагарлицької міської ради від  01.03.2018 року №370–XXХVІІІ–VII   Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території м. Кагарлика в нічний час:

У черговий раз звертаючись до населення, правоохоронці попереджають про небезпеку та наводять найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв:

До уваги землекористувачів!

Публікуємо рішення Кагарлицької міської ради від 07 грудня 2017 року № 328-02-ХХХІV-VІІ

           Передплата на газету «РІДНЕ МІСТО»

триває!

Газета «РІДНЕ МІСТО» – найдешевша за ціною передплати, але найдорожча серцю кожного кагарличанина-патріота!

Індекс газети:91705.

e-mail: r_misto@ukr.net

   Збройними Силами України розшукуються військовослужбовці військової служби за контрактом: 

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які знаходяться за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс». 

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1

Офіційні сайти