16 серпня 2018 року, четвер, 12:38
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
НЕБЕЗПЕЧНІ КАРАНТИННІ ОРГАНІЗМИ

                                     Небезпечний  карантинний організм

  Із початком встановлення середньодобової температури +12°С у кінці травня – на початку червня місяця на деревах та кущах ми помічаємо павутинні гнізда на кінцях гілок, де міститься велика кількість маленьких гусениць темно-зеленого кольору,– гусінь американського білого метелика.  

Зафіксовано, що гусінь АБМ пошкоджує понад 250 видів кущів і дерев лісових та декоративних, найпоширеніші види: клен американський, шовковиця, яблуні, груші, вишні. Гусінь шкідника повністю об’їдає листя на деревах, що призводить до ослаблення  та можливої загибелі окремих рослин. Розповсюджується американський білий метелик шляхом природних перельотів, павутинні гнізда з гусеницями – вітром, транспортними засобами, лялечки в пакувальному матеріалі з тарою.

При виявленні павутинних гнізд необхідно провести обрізування і обпалювання павутинних гнізд із гусеницями, використання стовбурових ловчих поясів з гофрованого паперу чи мішковини, при можливості слід обробити виявлені гнізда з гусеницями інсектицидами, дозволеними до використання в Україні.

Одне незнищене гніздо дасть тисячі таких гнізд у наступному році. Доля ваших насаджень і їхній естетичний вигляд – у ваших руках.      

 

 

 Злісний карантинний бур’ян

 Амброзія полинолиста – це злісний карантинний бур’ян, однорічна рослина, яка розвиває в процесі вегетації могутню надземну масу та кореневу систему. Надмірно висушує і виснажує ґрунти, викликає алергічні реакції в людини. Зовні схожа на полин звичайний. Зустрічається на необроблених ділянках, на узбіччях залізничних, шосейних, ґрунтових доріг, по берегах ставків, по вулицях, на присадибних ділянках.

Потрапивши в культурні посіви та маючи потужну кореневу систему і надземну масу, виносить із ґрунту велику кількість поживних речовин, а це позначається на врожайності.

Амброзія полинолиста особливо шкідлива в період цвітіння (червень-вересень). Пилок під час цвітіння, потрапляючи в дихальні шляхи людини, сприяє появі алергії, симптомами може бути відчуття удушення. Корм тваринам із рослинами амброзії полинолистої не рекомендують.

Поширюється амброзія полинолиста насінням, засміченими зерновідходами, сіном, соломою. При виявленні вогнищ амброзії полинолистої – знищувати шляхом виривання рослин із корінням або робити низьке скошування перед початком фази цвітіння. Значний ефект можливо отримати при застосуванні гербіцидів, дозволених до використання в Україні. Практикують проводити залуження багаторічними злаковими чи злаково-бобовими травосумішами.

 О.М.Назаренко, провідний спеціаліст -

державний фітосанітарний інспектор              

 Головне Управління Держпродспоживслужби в Київській області, Кагарлицький пункт фітосанітарного контролю, м.Кагарлик, вул.Каштанова, 56, тел.: 045(73) 5-10-93.

 
архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
2914 (81.69 %)
в Кагарлицькому районі
256 (7.18 %)
за межами Кагарличчини в Україні
227 (6.36 %)
за кордоном
170 (4.77 %)
архів Анонси подій

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Вітаємо вас  із 27річницею незалежності України,

 Днем Державного Прапора України,

95-річчям утворення Кагарлицького району!

Запрошуємо вас долучитися до участі

в  районних культурно-мистецьких заходах,

що відбудуться  в м. Кагарлику:  

08.09.2018 року з нагоди відзначення 876 річниці з дня заснування міста  в Кагарлику проводитимуться святково-розважальні заходи, конкурси, фестивалі.

   Запрошуємо всіх, хто бажає і має можливість взяти участь у фотовиставці «Це надихає…», театральному конкурсі «Відкривається схвильовано душа», виставці-продажу сувенірної продукції, виробів із дерева, фестивалі вуличної їжі, виставці котів та декоративних порід собак «Домашні улюбленці», виставці картин «Мистецька арка», у роботі контактного зоопарку (ті, в кого є кролики, шиншили, черепахи, папуги, американські їжачки, хом’яки, павуки, декоративні породи курей, качок, свиней, тощо...).

   Для того, щоб отримати детальнішу інформацію та залишити заявку на участь, зателефонуйте за номером 0457351396 або 0938676580.

Управління Державної казначейської служби у Кагарлицькому районі Київської області повідомляє, що станом на 13 серпня 2018 року є випадки надходження коштів до державного та  місцевих бюджетів на старі рахунки, які  будуть   діяти   до 10 вересня 2018 року. А з 10 вересня  2018 року старі рахунки будуть заблоковані і кошти будуть повертатись.

Звертаємо увагу платників податків на необхідність перерахування коштів на нові рахунки, що вступили в дію 02 липня 2018 року. 

Кагарлицький РП ПАТ «Київобленерго» повідомляє про  аварійно-профілактичні відключення електрики: 

17.08.2018 з 08-17.00 - по вул. Героїв Крут

Публікуємо РІШЕННЯ Кагарлицької міської ради від  01.03.2018 року №370–XXХVІІІ–VII   Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території м. Кагарлика в нічний час:

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної  реабілітації для осіб з інвалідністю»: 

07352, урочище «Туровча лісова» - 2,

с. Лютіж, Вишгородський р-н, Київська обл.

Телефони: (04596) 4-00-10, 4-00-11

068-354-01-35, 095-531-93-86

e-mail: vcpri@ukr.net

http://www.vcpri.com.ua

До уваги землекористувачів!

Публікуємо рішення Кагарлицької міської ради від 07 грудня 2017 року № 328-02-ХХХІV-VІІ

           Передплата на газету «РІДНЕ МІСТО»

триває!

Газета «РІДНЕ МІСТО» – найдешевша за ціною передплати, але найдорожча серцю кожного кагарличанина-патріота!

Індекс газети:91705.

e-mail: r_misto@ukr.net

Обласна комісія  з питань надання фінансової підтримки прийняла рішення розпочати приймання заявок від сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів:

До уваги студентів із м.Кагарлика, що навчаються у вищих навчальних закладах України очної та заочної форми навчання.

Запрошуємо вас взяти участь у конкурсі, переможець якого отримає грант (стипендію) на сплату одного року навчання в українському вищому навчальному закладі.
Участь у конкурсі безкоштовна:

Пропонуємо посади рядового та сержантського складу.

Вимоги до кандидата:

З метою належного виконання механізму використання коштів, передбачених за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» та для збереження і нарощування поголів’я худоби в господарствах населення доводимо до вашого відома таку інформацію:

У черговий раз звертаючись до населення, правоохоронці попереджають про небезпеку та наводять найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв:

   Збройними Силами України розшукуються військовослужбовці військової служби за контрактом: 

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які знаходяться за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс». 

Офіційні сайти