24 жовтня 2018 року, середа, 00:02
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ
14 травня 2018 року 15:55
  • Микола Іванович ПАВЛИК, інвалід війни
  • Андрій Фролович ЛИХОШЕРСТ

«А ЧУЛИ, ЩО ХРОЛ ВІДМОЧИВ?»

 

   Фразу, що винесена в заголовок, я почув у 1944-му році, взимку, в перерві між боями, під Корсунем-Шевченківським від земляка Івана Токаря. Порався тоді біля своїх коней і санок, готуючись до чергової поїздки за боєприпасами, і побачив Івана, що кудись поспішав. Привітались. Розговорились. І одне з питань Іванових було саме це:

   – А ви чули, що Андрій Хрол відмочив?

    І в Кагарлику, і в Кагарлицькій Слободі була тоді мода серед юнаків називати один одного іменем, що походить від батька. Якщо ти – Фролович, то – Хрол, якщо я Іванович, то – Йван і т. д. Отже, сиділи ми, земляки, на казенних санях: солдати Другої світової війни, але одягнені не по-солдатськи – у домашніх сорочках-штанях, куфайках, так звані «чорні піджаки» – і тихо перемовлялись. Насамперед, про те, коли нам форму видадуть, ми ж, мовляв, уже показали себе в боях: змили «провину», що були в окупації. Я ось боєприпаси справно доставляю на передову, Іван влучно стріляє, а ще один наш земляк Андрій Лихошерст – радист, коригує вогонь бойових підрозділів… До розмови прислухалися й інші бійці, і тут Іван, обвівши всіх загадковим зором, і прорік ту фразу:

    – А ви чули, що Андрій  Хрол відмочив?

   Не чекаючи відповіді, він вийняв з кишені складений вчетверо «бойовий листок» і, розгорнувши показав надрукований на першій сторінці портрет нашого земляка. Листок переходив із рук у руки, і ось про що нам повідала журналістська кореспонденція.

Мій кагарлицько-слобідський земляк Андрій Фролович Лихошерст, із яким нас разом було призвано польовим військкоматом до діючої армії відразу після звільнення Кагарлика, здійснив подвиг, і його представлено до високої урядової нагороди… А сталося таке…

   Андрій сидів на передовій у своєму окопчику і доповідав командуванню про хід бою, ворожі пересування… А ворог  ошаліло наступав, прикриваючись танками… Зв’язок обірвався… Танки перли прямо на окопи… Перед очима Андрія постав стомлений боєм старшина, поставив поряд ящик із пляшками з запалювальною сумішшю й кинув на ходу: «Нехай якийсь час постоять…» Не звертаючи на те особливої уваги, Андрій безперервно кричав у польовий телефон: «Стріла – Стріла! Я  – Земля! Ви мене чуєте?!» Але його вже ніхто не чув… Андрій розгубився… Перший танк ось-ось досягне окопа… І тут погляд бійця зачепився за ящик із пляшками. Андрій схопив першу з них і з думкою «треба попасти в трансмісію» жбурнув у ворожу машину. На диво, танк загорівся. Друга кинута пляшка вже в іншу машину теж принесла успіх. Решта танків раптом стала різко міняти курс. Між наступаючими ворожими піхотинцями виникла мішанина. Скориставшись нею, Андрій вискочив із окопу і вже третьою пляшкою запалив ще один, уже відступаючий, танк… Тим часом наші бійці з  криком «Ура!» перейшли в атаку…

   Я мав гарний почерк, і замполіт часто використовував цей мій дар для оформлення різної документації. Готуючи нагородне представлення на Андрія, замполіт уголос жалкував: «Якби він був не в «чорному піджаку», а при формі, та ще й дійшов сюди від боїв за Дніпро, наприклад, чи ще раніших баталій, то, як пить дати, мав би Героя… А так – орден Бойового Прапора…»

   Після війни я ще кілька років служив у армії… Демобілізувавшись, зустрівся з Андрієм у Слободі.

Сидів він на призьбі старої хати  і  дивився бездумно кудись удалину… Виявилось – був сліпим. І, ніким не доглянутий, поступово помирав… Я запитав, чи хоч пенсію він за орден одержує, та відразу збагнув, що запитання моє безглузде: незадовго перед цим сам же прочитав у газеті «Ізвєстія», що «йдучи назустріч побажанню трудящих, виплата коштів за ордени й медалі учасникам війни … скасовується»…

  Нехай цей мій допис буде даниною світлої пам’яті про бойового побратима, земляка з Кагарлицької Слободи і справжнього Героя – Андрія Фроловича Лихошерста, адже Герої не вмирають.

                          

                                                                                        Микола ПАВЛИК, інвалід війни, м.Кагарлик

 
архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3002 (81.42 %)
в Кагарлицькому районі
259 (7.02 %)
за межами Кагарличчини в Україні
247 (6.7 %)
за кордоном
179 (4.85 %)
архів Анонси подій

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

ОГОЛОШЕННЯ

У зв’язку з терміновими заходами щодо профілактики та запобігання захворювань домашніх тварин на африканську чуму в місті Кагарлику проводиться облік свиней у господарствах. Звертаємося до всіх жителів міста: будь ласка, будьте не байдужими, зверніться до Кагарлицької міської ради (м. Кагарлик, вул. Небесної Сотні, 1, або повідомте про наявність худоби за телефоном 6-08-11). У випадку захворювання худоби на африканську чуму повідомляти державну ветеринарну службу району за телефонами:

5-13-49, 0971271914, 0676094812, 0964344734.

Звертаємося до жителів міста з проханням надати відомості про наявність свиней за тел. 6-08-11 та вжити заходів для недопущення розповсюдження хвороби.

"ПРЯМИЙ ЗВ'ЯЗОК" жителів Кагарлика з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ відбудеться 24 жовтня 2018 року.

Телефонуйте з 14.00 до 15.00 за тел. 6-09-81.

Кагарлицький РП ПАТ «Київобленерго» повідомляє про  аварійно-профілактичні відключення електрики: 

- 24.10.2018 р. з 08.00  по 17.00 по вулицях Трояндова, Світанкова;

Кагарлицьке районне управління Головного  управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що на Кагарличчині пероральна імунізація диких мясоїдних тварин розпочнеться з 24.09.2018 року:

Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє,  що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно взято на облік безхазяйне нерухоме майно по вул. Тюленіна, 30, м.Кагарлик, Київської обл., в складі: будівля насосної станції, водонапірна башня - №1, свердловина - №2.: 

Основна тематика: Smart City, Smart Mobility, Smart Building, електронна демократія та блокчейн-технології, креативна економіка й освіта, екологія та енергоефективність.

           Передплата на газету «РІДНЕ МІСТО»

триває!

Газета «РІДНЕ МІСТО» – найдешевша за ціною передплати, але найдорожча серцю кожного кагарличанина-патріота!

Індекс газети:91705.

e-mail: r_misto@ukr.net

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної  реабілітації для осіб з інвалідністю»: 

07352, урочище «Туровча лісова» - 2,

с. Лютіж, Вишгородський р-н, Київська обл.

Телефони: (04596) 4-00-10, 4-00-11

068-354-01-35, 095-531-93-86

e-mail: vcpri@ukr.net

http://www.vcpri.com.ua

До уваги землекористувачів!

Публікуємо рішення Кагарлицької міської ради від 07 грудня 2017 року № 328-02-ХХХІV-VІІ

Обласна комісія  з питань надання фінансової підтримки прийняла рішення розпочати приймання заявок від сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів:

До уваги студентів із м.Кагарлика, що навчаються у вищих навчальних закладах України очної та заочної форми навчання.

Запрошуємо вас взяти участь у конкурсі, переможець якого отримає грант (стипендію) на сплату одного року навчання в українському вищому навчальному закладі.
Участь у конкурсі безкоштовна:

Пропонуємо посади рядового та сержантського складу.

Вимоги до кандидата:

З метою належного виконання механізму використання коштів, передбачених за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» та для збереження і нарощування поголів’я худоби в господарствах населення доводимо до вашого відома таку інформацію:

У черговий раз звертаючись до населення, правоохоронці попереджають про небезпеку та наводять найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв:

   Збройними Силами України розшукуються військовослужбовці військової служби за контрактом: 

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які знаходяться за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс». 

Офіційні сайти