15 серпня 2018 року, середа, 23:11
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ
14 травня 2018 року 15:55
  • Микола Іванович ПАВЛИК, інвалід війни
  • Андрій Фролович ЛИХОШЕРСТ

«А ЧУЛИ, ЩО ХРОЛ ВІДМОЧИВ?»

 

   Фразу, що винесена в заголовок, я почув у 1944-му році, взимку, в перерві між боями, під Корсунем-Шевченківським від земляка Івана Токаря. Порався тоді біля своїх коней і санок, готуючись до чергової поїздки за боєприпасами, і побачив Івана, що кудись поспішав. Привітались. Розговорились. І одне з питань Іванових було саме це:

   – А ви чули, що Андрій Хрол відмочив?

    І в Кагарлику, і в Кагарлицькій Слободі була тоді мода серед юнаків називати один одного іменем, що походить від батька. Якщо ти – Фролович, то – Хрол, якщо я Іванович, то – Йван і т. д. Отже, сиділи ми, земляки, на казенних санях: солдати Другої світової війни, але одягнені не по-солдатськи – у домашніх сорочках-штанях, куфайках, так звані «чорні піджаки» – і тихо перемовлялись. Насамперед, про те, коли нам форму видадуть, ми ж, мовляв, уже показали себе в боях: змили «провину», що були в окупації. Я ось боєприпаси справно доставляю на передову, Іван влучно стріляє, а ще один наш земляк Андрій Лихошерст – радист, коригує вогонь бойових підрозділів… До розмови прислухалися й інші бійці, і тут Іван, обвівши всіх загадковим зором, і прорік ту фразу:

    – А ви чули, що Андрій  Хрол відмочив?

   Не чекаючи відповіді, він вийняв з кишені складений вчетверо «бойовий листок» і, розгорнувши показав надрукований на першій сторінці портрет нашого земляка. Листок переходив із рук у руки, і ось про що нам повідала журналістська кореспонденція.

Мій кагарлицько-слобідський земляк Андрій Фролович Лихошерст, із яким нас разом було призвано польовим військкоматом до діючої армії відразу після звільнення Кагарлика, здійснив подвиг, і його представлено до високої урядової нагороди… А сталося таке…

   Андрій сидів на передовій у своєму окопчику і доповідав командуванню про хід бою, ворожі пересування… А ворог  ошаліло наступав, прикриваючись танками… Зв’язок обірвався… Танки перли прямо на окопи… Перед очима Андрія постав стомлений боєм старшина, поставив поряд ящик із пляшками з запалювальною сумішшю й кинув на ходу: «Нехай якийсь час постоять…» Не звертаючи на те особливої уваги, Андрій безперервно кричав у польовий телефон: «Стріла – Стріла! Я  – Земля! Ви мене чуєте?!» Але його вже ніхто не чув… Андрій розгубився… Перший танк ось-ось досягне окопа… І тут погляд бійця зачепився за ящик із пляшками. Андрій схопив першу з них і з думкою «треба попасти в трансмісію» жбурнув у ворожу машину. На диво, танк загорівся. Друга кинута пляшка вже в іншу машину теж принесла успіх. Решта танків раптом стала різко міняти курс. Між наступаючими ворожими піхотинцями виникла мішанина. Скориставшись нею, Андрій вискочив із окопу і вже третьою пляшкою запалив ще один, уже відступаючий, танк… Тим часом наші бійці з  криком «Ура!» перейшли в атаку…

   Я мав гарний почерк, і замполіт часто використовував цей мій дар для оформлення різної документації. Готуючи нагородне представлення на Андрія, замполіт уголос жалкував: «Якби він був не в «чорному піджаку», а при формі, та ще й дійшов сюди від боїв за Дніпро, наприклад, чи ще раніших баталій, то, як пить дати, мав би Героя… А так – орден Бойового Прапора…»

   Після війни я ще кілька років служив у армії… Демобілізувавшись, зустрівся з Андрієм у Слободі.

Сидів він на призьбі старої хати  і  дивився бездумно кудись удалину… Виявилось – був сліпим. І, ніким не доглянутий, поступово помирав… Я запитав, чи хоч пенсію він за орден одержує, та відразу збагнув, що запитання моє безглузде: незадовго перед цим сам же прочитав у газеті «Ізвєстія», що «йдучи назустріч побажанню трудящих, виплата коштів за ордени й медалі учасникам війни … скасовується»…

  Нехай цей мій допис буде даниною світлої пам’яті про бойового побратима, земляка з Кагарлицької Слободи і справжнього Героя – Андрія Фроловича Лихошерста, адже Герої не вмирають.

                          

                                                                                        Микола ПАВЛИК, інвалід війни, м.Кагарлик

 
архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
2914 (81.69 %)
в Кагарлицькому районі
256 (7.18 %)
за межами Кагарличчини в Україні
227 (6.36 %)
за кордоном
170 (4.77 %)
архів Анонси подій

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Вітаємо вас  із 27річницею незалежності України,

 Днем Державного Прапора України,

95-річчям утворення Кагарлицького району!

Запрошуємо вас долучитися до участі

в  районних культурно-мистецьких заходах,

що відбудуться  в м. Кагарлику:  

08.09.2018 року з нагоди відзначення 876 річниці з дня заснування міста  в Кагарлику проводитимуться святково-розважальні заходи, конкурси, фестивалі.

   Запрошуємо всіх, хто бажає і має можливість взяти участь у фотовиставці «Це надихає…», театральному конкурсі «Відкривається схвильовано душа», виставці-продажу сувенірної продукції, виробів із дерева, фестивалі вуличної їжі, виставці котів та декоративних порід собак «Домашні улюбленці», виставці картин «Мистецька арка», у роботі контактного зоопарку (ті, в кого є кролики, шиншили, черепахи, папуги, американські їжачки, хом’яки, павуки, декоративні породи курей, качок, свиней, тощо...).

   Для того, щоб отримати детальнішу інформацію та залишити заявку на участь, зателефонуйте за номером 0457351396 або 0938676580.

Управління Державної казначейської служби у Кагарлицькому районі Київської області повідомляє, що станом на 13 серпня 2018 року є випадки надходження коштів до державного та  місцевих бюджетів на старі рахунки, які  будуть   діяти   до 10 вересня 2018 року. А з 10 вересня  2018 року старі рахунки будуть заблоковані і кошти будуть повертатись.

Звертаємо увагу платників податків на необхідність перерахування коштів на нові рахунки, що вступили в дію 02 липня 2018 року. 

Кагарлицький РП ПАТ «Київобленерго» повідомляє про  аварійно-профілактичні відключення електрики: 

17.08.2018 з 08-17.00 - по вул. Героїв Крут

Публікуємо РІШЕННЯ Кагарлицької міської ради від  01.03.2018 року №370–XXХVІІІ–VII   Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території м. Кагарлика в нічний час:

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної  реабілітації для осіб з інвалідністю»: 

07352, урочище «Туровча лісова» - 2,

с. Лютіж, Вишгородський р-н, Київська обл.

Телефони: (04596) 4-00-10, 4-00-11

068-354-01-35, 095-531-93-86

e-mail: vcpri@ukr.net

http://www.vcpri.com.ua

До уваги землекористувачів!

Публікуємо рішення Кагарлицької міської ради від 07 грудня 2017 року № 328-02-ХХХІV-VІІ

           Передплата на газету «РІДНЕ МІСТО»

триває!

Газета «РІДНЕ МІСТО» – найдешевша за ціною передплати, але найдорожча серцю кожного кагарличанина-патріота!

Індекс газети:91705.

e-mail: r_misto@ukr.net

Обласна комісія  з питань надання фінансової підтримки прийняла рішення розпочати приймання заявок від сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів:

До уваги студентів із м.Кагарлика, що навчаються у вищих навчальних закладах України очної та заочної форми навчання.

Запрошуємо вас взяти участь у конкурсі, переможець якого отримає грант (стипендію) на сплату одного року навчання в українському вищому навчальному закладі.
Участь у конкурсі безкоштовна:

Пропонуємо посади рядового та сержантського складу.

Вимоги до кандидата:

З метою належного виконання механізму використання коштів, передбачених за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» та для збереження і нарощування поголів’я худоби в господарствах населення доводимо до вашого відома таку інформацію:

У черговий раз звертаючись до населення, правоохоронці попереджають про небезпеку та наводять найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв:

   Збройними Силами України розшукуються військовослужбовці військової служби за контрактом: 

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які знаходяться за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс». 

Офіційні сайти