20 січня 2019 року, неділя, 08:52
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ
14 травня 2018 року 15:55
  • Микола Іванович ПАВЛИК, інвалід війни
  • Андрій Фролович ЛИХОШЕРСТ

«А ЧУЛИ, ЩО ХРОЛ ВІДМОЧИВ?»

 

   Фразу, що винесена в заголовок, я почув у 1944-му році, взимку, в перерві між боями, під Корсунем-Шевченківським від земляка Івана Токаря. Порався тоді біля своїх коней і санок, готуючись до чергової поїздки за боєприпасами, і побачив Івана, що кудись поспішав. Привітались. Розговорились. І одне з питань Іванових було саме це:

   – А ви чули, що Андрій Хрол відмочив?

    І в Кагарлику, і в Кагарлицькій Слободі була тоді мода серед юнаків називати один одного іменем, що походить від батька. Якщо ти – Фролович, то – Хрол, якщо я Іванович, то – Йван і т. д. Отже, сиділи ми, земляки, на казенних санях: солдати Другої світової війни, але одягнені не по-солдатськи – у домашніх сорочках-штанях, куфайках, так звані «чорні піджаки» – і тихо перемовлялись. Насамперед, про те, коли нам форму видадуть, ми ж, мовляв, уже показали себе в боях: змили «провину», що були в окупації. Я ось боєприпаси справно доставляю на передову, Іван влучно стріляє, а ще один наш земляк Андрій Лихошерст – радист, коригує вогонь бойових підрозділів… До розмови прислухалися й інші бійці, і тут Іван, обвівши всіх загадковим зором, і прорік ту фразу:

    – А ви чули, що Андрій  Хрол відмочив?

   Не чекаючи відповіді, він вийняв з кишені складений вчетверо «бойовий листок» і, розгорнувши показав надрукований на першій сторінці портрет нашого земляка. Листок переходив із рук у руки, і ось про що нам повідала журналістська кореспонденція.

Мій кагарлицько-слобідський земляк Андрій Фролович Лихошерст, із яким нас разом було призвано польовим військкоматом до діючої армії відразу після звільнення Кагарлика, здійснив подвиг, і його представлено до високої урядової нагороди… А сталося таке…

   Андрій сидів на передовій у своєму окопчику і доповідав командуванню про хід бою, ворожі пересування… А ворог  ошаліло наступав, прикриваючись танками… Зв’язок обірвався… Танки перли прямо на окопи… Перед очима Андрія постав стомлений боєм старшина, поставив поряд ящик із пляшками з запалювальною сумішшю й кинув на ходу: «Нехай якийсь час постоять…» Не звертаючи на те особливої уваги, Андрій безперервно кричав у польовий телефон: «Стріла – Стріла! Я  – Земля! Ви мене чуєте?!» Але його вже ніхто не чув… Андрій розгубився… Перший танк ось-ось досягне окопа… І тут погляд бійця зачепився за ящик із пляшками. Андрій схопив першу з них і з думкою «треба попасти в трансмісію» жбурнув у ворожу машину. На диво, танк загорівся. Друга кинута пляшка вже в іншу машину теж принесла успіх. Решта танків раптом стала різко міняти курс. Між наступаючими ворожими піхотинцями виникла мішанина. Скориставшись нею, Андрій вискочив із окопу і вже третьою пляшкою запалив ще один, уже відступаючий, танк… Тим часом наші бійці з  криком «Ура!» перейшли в атаку…

   Я мав гарний почерк, і замполіт часто використовував цей мій дар для оформлення різної документації. Готуючи нагородне представлення на Андрія, замполіт уголос жалкував: «Якби він був не в «чорному піджаку», а при формі, та ще й дійшов сюди від боїв за Дніпро, наприклад, чи ще раніших баталій, то, як пить дати, мав би Героя… А так – орден Бойового Прапора…»

   Після війни я ще кілька років служив у армії… Демобілізувавшись, зустрівся з Андрієм у Слободі.

Сидів він на призьбі старої хати  і  дивився бездумно кудись удалину… Виявилось – був сліпим. І, ніким не доглянутий, поступово помирав… Я запитав, чи хоч пенсію він за орден одержує, та відразу збагнув, що запитання моє безглузде: незадовго перед цим сам же прочитав у газеті «Ізвєстія», що «йдучи назустріч побажанню трудящих, виплата коштів за ордени й медалі учасникам війни … скасовується»…

  Нехай цей мій допис буде даниною світлої пам’яті про бойового побратима, земляка з Кагарлицької Слободи і справжнього Героя – Андрія Фроловича Лихошерста, адже Герої не вмирають.

                          

                                                                                        Микола ПАВЛИК, інвалід війни, м.Кагарлик

 
архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3168 (81.19 %)
в Кагарлицькому районі
269 (6.89 %)
за межами Кагарличчини в Україні
277 (7.1 %)
за кордоном
188 (4.82 %)
архів Анонси подій

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 

телефон приймальні

04573-6-09-81

адреса електронної пошти   kagarlyk_rada@ukr.net

Чергова ХLІХ сесія міської ради VІІ скликання розпочне свою роботу 24 січня  2019 року о 14.00  у залі засідань адмінбудинку міської ради з порядком денним:

Кагарлицький РП ПАТ «Київобленерго» повідомляє про  аварійно-профілактичні відключення електрики: 

- 21.01.2019 р. з 08.00  до 17.00 по вулицях Лугова, Титова, Тюленіна;

"ПРЯМИЙ ЗВ'ЯЗОК" жителів Кагарлика з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ відбудеться 23 січня 2018 року.

Телефонуйте з 14.00 до 15.00 за тел. 6-09-81.

До уваги жителів міста! Нагадуємо, що діє спеціальна Новорічна акція для тих кагарличан, які збираються найближчим часом народити(сь).

ПЕРШУ дитину, народжену  після 00 годин 1 січня 2019 року, і її  родину чекає гарний подарунок від міської ради – СЕРТИФІКАТ НА П'ЯТЬ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ!

Шановні жителі вулиць Саксаганського, Європейської, Ставкової, Ватутіна, Полтавської!

 Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє, що

з 01.12.2018 року  продовжено автобусний маршрут для жителів масиву Новобудов по вулицях Франка – Ватутіна – Саксаганського – Полтавській:

 Час відправлення

Місце відправлення

09.25

10.45

12.15

15.45

17.15

 

Вулиця  Франка

(від магазину)

МІСЬКВИКОНКОМ

Головний приз - грант (стипендія) у розмірі 35.300 грн. на сплату року навчання в українському ВНЗ. Ця сума розподіляється між учасниками, які написали найкращі роботи. 
Участь повністю безкоштовна:

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника КЖЕП  за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація КЖЕП

Виконавчий комітет Кагарлицької міської ради повідомляє,  що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно взято на облік безхазяйне нерухоме майно по вул. Тюленіна, 30, м.Кагарлик, Київської обл., в складі: будівля насосної станції, водонапірна башня - №1, свердловина - №2.: 

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної  реабілітації для осіб з інвалідністю»: 

07352, урочище «Туровча лісова» - 2,

с. Лютіж, Вишгородський р-н, Київська обл.

Телефони: (04596) 4-00-10, 4-00-11

068-354-01-35, 095-531-93-86

e-mail: vcpri@ukr.net

http://www.vcpri.com.ua

До уваги студентів із м.Кагарлика, що навчаються у вищих навчальних закладах України очної та заочної форми навчання.

Запрошуємо вас взяти участь у конкурсі, переможець якого отримає грант (стипендію) на сплату одного року навчання в українському вищому навчальному закладі.
Участь у конкурсі безкоштовна:

У черговий раз звертаючись до населення, правоохоронці попереджають про небезпеку та наводять найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв:

   Збройними Силами України розшукуються військовослужбовці військової служби за контрактом: 

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які знаходяться за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс». 

Офіційні сайти