22 лиспопада 2017 року, середа, 04:01
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко: «Справжня реформа відбудеться тоді, коли нарешті запрацює трирівнева пенсійна система»

Що чекає на пенсіонерів у 2017 році? У різних інформаційних джерелах можна почитати, побачити чи почути абсолютно різні припущення, експертні й не зовсім прогнози та думки. Відповіді на багато хвилюючих запитань дає віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

 

Які нині необхідні умови, щоб людина набула право оформити й отримувати трудову пенсію в повному обсязі?

- Їх лише дві: досягти пенсійного віку – чоловікам 60, жінкам цього року – 58 років (поступово збільшується до 60), і мати страхового стажу (не важливо, здобутого до чи після 2000-го року) відповідно 35 і 30 років. Якщо ж стаж менший, це не позбавляє людину  права отримувати пенсію, але обсяг її буде меншим у відсотках до кількості років, яких не вистачає.

 

Основний елемент пенсійної реформи – урядовий законопроект № 4608. Які його основні позиції?

- Серед основних -  введення накопичувальної пенсійної системи, недержавного пенсійного страхування, звільнення Пенсійного фонду від не властивих йому  функцій ( зокрема з виплати тих категорій пенсій, які не мають страхової основи і є швидше соціальними виплатами), а також нарахування пенсій за одним законом, а не за понад 20, як було до останнього часу. Виняток – пенсії військовим.

Принципова позиція уряду полягає в тому, що в межах самої солідарної системи пенсійного забезпечення неможливо істотно поліпшити умови життя українців, тобто і нинішніх і майбутніх пенсіонерів. Недарма в чинному законодавстві передбачено запровадження трирівневої пенсійної системи: солідарної, накопичувальної й недержавної. Тобто в ідеалі пенсія кожного українця має складатися з трьох частин: 60 % - солідарна, 30% - накопичувальна і 10% - недержавне пенсійне страхування. А проблема низьких пенсій полягає в тому, що фактично працює лише солідарна система. І українці отримують тільки 60% того, що могли б, аби вже нині якісно працювали усі три рівні. Деякі політики нерішуче кажуть: «Ще не час, почекаймо, доки настануть сприятливі умови в економіці». А я вважаю, що ми вже запізнилися з рішенням про ведення другого й третього рівнів  щонайменше на 15 років, і це означає, що й покоління людей, які нині працюють і яким понад 35 років, вже також приречені на мізерні пенсії лише за солідарною системою.

 

Коли саме, на Вашу думку,  запрацює трирівнева система?

- Коли  згаданий законопроект ухвалить Верховна Рада. Сподіваюся, скоро. Зауважу також, що на рівні Нацради реформ Президента цей проект закону розглянуто, обговорено й підтримано. Після голосування у ВР нам знадобиться близько півроку, щоб налагодити цей механізм, тобто вирішити технічні питання. Тож маємо непогані передумови, щоб запровадження системи почалося орієнтовно на початку 2018 року. Адже 2017-й, переконаний, стане роком реального зростання української економіки, збільшення заробітних плат та їх легалізації.

 

А як Ви ставитеся до закликів деяких політиків до того, що мовляв, слід скасувати солідарну систему й залишити тільки накопичувальну?

- Це інша крайність. Переконаний, що будь-яка крайність – це непродуктивно й неприйнятно. Адже нині 13 мільйонів пенсіонерів, яким слід не лише платити пенсії, щоб їм було за що жити, а й думати про те, як допомогти і  поліпшити умови життя. Тому лише зміна параметрів солідарної системи величезну  діру в бюджеті ПФУ ніяк не перекриє. Адже на фінансовий стан цього бюджету найбільше впливають два основні чинники : малі заробітні плати українців, з яких  сплачуються внески, і  те, що багато наших співгромадян або взагалі працюють у тіні, не сплачуючи внесків, або сплачують їх не з реальної суми доходів, більшу частину яких отримують у конвертах. Тому вважаю рішення уряду щодо збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень на місяць вчасним і дуже потрібним. Це має дати вагомий додатковий ресурс бюджету ПФУ. І щоб повністю розв’язати пенсійну проблему, маємо запровадити накопичувальну пенсійну систему, яка легалізує зайнятість. І людина знатиме, що вона вкладає частину зароблених коштів не у якийсь віртуальний державний пенсійний фонд, а відкладатиме та накопичуватиме кошти особисто для себе, вкладаючи їх у конкретні (за власним вибором) банківські установи, що перебувають під жорстким і пильним державним контролем.

 

Чи збільшуватимуть пенсійний вік для українців найближчим часом?

- Збільшення чи зменшення пенсійного віку на рік-два-три чи навіть п’ять глобально на пенсійну систему країни жодного впливу не матиме. Це доводить, наприклад, досвід Польщі, де нещодавно пенсійний вік істотно знизили, проте  відчутно ні на економіці держави, ні на розмірі самих пенсій поляків це не відобразилося. Я критикував пропозиції щодо збільшення пенсійного віку українців у 2011 році, доводив, що здобутків не буде, а людям стане значно важче. І з того часу моя позиція не змінилася: я його категоричний супротивник, адже в цьому немає сенсу. Насамперед варто сконцентруватися на питанні підвищення рівня й тривалості життя наших співвітчизників, запровадивши необхідні медичні й соціальні реформи. А вже потім, коли побачимо що життя людей стає тривалішим і якіснішим, матимемо передумови повертатися до обговорення питання можливого підняття пенсійного віку.

 

Чи насправді підняття пенсійного віку для українців було ультимативною вимогою МВФ?

- МВФ в цьому  питанні нічого від нас не вимагає і не ставив жодних ультиматумів. Ми разом розробляємо стратегію  і заходи, які допоможуть реформувати Україну. Нинішній вихід українців на пенсію, на мою думку,  -  збалансований і вивірений саме під наші реалії термін, на якому слід зупинитися. Те ж саме можу сказати і про страховий стаж – 30 років для жінок і 35 років для чоловіків нині оптимальні,  і їх не підвищуватимуть із тих самих причин.

 

Анонсоване урядом на 2017 рік осучаснення пенсій: коли саме і як?

- Крім малих  розмірів пенсій, українців обурює ще й певна несправедливість під час нарахування. При приблизно однакових посадах, однаковому страховому стажу, але з  різницею у роках виходу на пенсію (5-7 років) маємо дуже різний розмір нарахованої пенсії. Тому раніше у законодавстві України був передбачений механізм осучаснення пенсійних виплат. Але фактично у 2012-2013 роках цей процес було повністю зупинено. Отже, осучаснення пенсій не відбувається у нас уже майже 5 років. Відновлення механізму осучаснення пенсій нині серед найголовніших пріоритетів уряду, і ми зобов’язані його реалізувати в 2017  році. Але зрозуміло, що для цього необхідно відшукати додаткові фінансові ресурси – приблизно 30-40 мільярдів гривень. Сподіваємося, що вся робота уряду щодо детінізації бізнесу, зменшення податкового навантаження, а також підвищення мінімальної зарплати дадуть цей необхідний ресурс, щоб саме цього року отримати змогу провести таке осучаснення. Про розмір такого осучаснення на кожну людину зараз сказати важко, адже механізми будуть різними для різних категорій пенсіонерів.

 

Законопроект №4608 передбачає єдиний  принцип нарахування пенсії, крім військових. Чи це означає, що пенсій за так званим списком №1 та №2 також більше не буде?

- Я прихильник нарахування пенсій за єдиним принципом. І передусім за переведення чиновників (міністрів, депутатів, прокурорів тощо) на таке нарахування. Що й було зробленоз 1 липня 2015 року, коли їм перестали нараховувати спецпенсії. Проте пенсій, які призначають за особливий характер роботи, пов'язаний з важкими або небезпечними умовами праці, ця реформа не стосуватиметься, і ніхто їх не скасовуватиме.

 

А як щодо пенсій науковців, викладачів та інших?

- На сьогодні уряд не вносив жодних пропозицій щодо їх скасування.

 

Якщо не вистачає майбутньому пенсіонеру страхового стажу?

- Для того, щоб стажу для отримання пенсії було достатньо, українці мають не лише шукати високооплачувану роботу, а й спонукати роботодавців обов’язково оформляти з ними трудові відносини офіційно. Бо не держава й не пенсійна система винні в тому, що в людей немає стажу. І роботодавець, і той, хто бере конверт свідомо робить вибір на користь тіньової зайнятості і цим вже сьогодні спричиняє до дефіциту бюджету Пенсійного фонду й до низьких виплат нинішнім пенсіонерам. Дуже сподіваюся, що уряду цього року вдасться значно зменшити тіньовий ринок праці та легалізувати зайнятість населення. Також можна укласти договір на добровільне страхування за при недостатній кількості страхового  стажу.

 

Як українська влада виплачує пенсії літнім людям, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей?

- Попри місце проживання, ці люди залишаються громадянами України, і ми це розуміємо. Але також не варто забувати, що на згаданих територіях тимчасово діє окупаційний режим, там немає жодного відділення Національного банку та Пенсійного фонду нашої держави, отже Україна не має жодної змоги здійснити соціальні платежі на окупованих територіях. Інкасаторські ж машини також були неодноразово пограбовані. Тому єдиним виходом отримувати українську пенсію – це переміситися на території, підконтрольні українській владі на постійне проживання.

 
архів Опитування
Ваше ставлення до питання про заборону торгівлі спиртним у Кагарлику в нічний час:
Я - за!
442 (62.43 %)
Я - проти!
266 (37.57 %)
архів Анонси подій

Запрошуємо на військову службу за контрактом спеціалістів служб тилу (водіїв, водіїв – заправників, кухарів, водіїв – паропровідників,  дезинфекторів).  У першу чергу розглядаються кандидати, які мають відповідну військову та цивільну освіту. 

                                                                  Довідка за телефонами: (04573)51345; (067)3385651;

                

           Передплата на газету «РІДНЕ МІСТО»

триває!

Газета «РІДНЕ МІСТО» – найдешевша за ціною передплати, але найдорожча серцю кожного кагарличанина-патріота!

Індекс газети:91705.

e-mail: r_misto@ukr.net

Публікуємо матеріали управління Державного агенства рибного господарства у м.Києві та Київській області:

 «Про обмеження реалізації алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв та пива на території м. Кагарлика в нічний час»

Назва регуляторного акта: «Про обмеження реалізації алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв та пива на території м. Кагарлика в нічний час».

Регуляторний орган: Кагарлицька міська рада.

Розробник: виконавчий комітет Кагарлицької міської ради.

Основною метою прийняття регуляторного акта є обмеження розповсюдження алкогольної залежності серед населення, а особливо серед молоді, зменшенню кількості злочинів, що скоєні особами у стані алкогольного сп’яніння, захисту населення від шкідливого впливу шуму та забезпеченню громадського спокою та правопорядку.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань  приймаються в письмовому вигляді протягом 1 (одного) місяця з дати опублікування проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу на офіційному веб-сайті Кагарлицької міської ради (з 06.11.2017 року) та в газеті «Рідне місто» за адресою: (09201, Київська область, м. Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, к.10 тел./факс  6-09-81).

Кагарлицький РП ПАТ «Київобленерго» повідомляє про  аварійно-профілактичні відключення електрики:

27.11.2017 р. з 08.00  по 17.00 по вулицях 97 Стрілецької дивізії, Білоцерківська, Дачна, Вознесенська. 

громадян України віком від 18 до 40 років

на посади осіб рядового та сержантського складу.

Навчання, кар’єрний ріст, соціальний захист.

Грошове забезпечення від 7000 грн.

Наша адреса: м. Київ (Бортничі), вул. Світла, 6,

тел. (44)527-67-17, (044)527-67-41; 099-709-15-91

   Збройними Силами України розшукуються військовослужбовці військової служби за контрактом: 

Міська рада пропонує кагарличанам соціальний проект: організовує БЕЗКОШТОВНЕ вивезення на сміттєзвалище рослинних решток (листя, гілля, бадилля тощо) замість  екологічно шкідливого спалювання.

Телефони для замовлення транспорту:

6-09-81, 5-23-81.

З метою забезпечення законності, охорони прав, свобод  і законних інтересів громадян, належної координації дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з правоохоронними органами, інформування про правопорушення, які залишилися без належного реагування, надання оцінки роботі дільничного офіцера поліції здійснюється анонімне анкетування громадськості з питань стану правопорядку та злочинності (за формою  згідно з додатком 1).

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які знаходяться за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

Змінено розмір орендної плати за використання земельних ділянок, а саме :

- для ведення городництва – 5 гривень за 0,01 га; 

- для будівництва та розміщення індивідуальних гаражів – 30 гривень за 1м2 ;

- для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд – 300 гривень

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс». 

Для проходження військової служби за контрактом у Збройних силах України запрошуємо всіх охочих громадян до Кагарлицького районного військового комісаріату за адресою:

м. Кагарлик, вул. 97-ї Стрілецької дивізії, 5,

тел. 5-13-45.

ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ У 2016 РОЦІ:

09201, Київська обл., м.Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, 1

Офіційні сайти