9 лютого 2023 року, четвер, 05:39
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Довідкова інформація

Увага! Вносимо зміни до графіку роботи бібліотеки!

Центральна бібліотека Публічної бібліотеки відділу культури Кагарлицької міської ради

працює:

Вівторок – субота  3 9.00 до 18.00

Неділя, понеділок – вихідні

 

Останній день місяця  - санітарний

 

 

Кагарлицька міська бібліотека для дорослих

Адреса: Кагарлик, вул. Став’янка, 4, тел. 5-15-05

 

Коротка історія

Першою книгозбірнею  в Кагарлику була бібліотека Дмитра Трощинського. У 1861 році нащадків господаря змінили цукрозаводчики – брати  М’яснікови, пізніше маєток перекупив київський вельможа Чертков, який збільшив фонд бібліотеки.

 Після встановлення радянської влади в маєтку розташували державні установи. Більшу ж його частину віддано у 1924 році під сільбуд, де і розташувалась бібліотека, доступ до якої було відкрито всім бажаючим. Пізніше її перевели до клубу цукрозаводу, вже зі статусом районної. У фонді налічувалось понад 22 тисячі книг.  

 У різний час у бібліотеці працювали завідуючими Валентина Федорівна Шостацька, Галина Петрівна Балацька, Валентина Михайлівна Посашкова, Ольга  Никифорівна Гриценко.                               

Нині Кагарлицька міська бібліотека для дорослих є структурним підрозділом міського Центру культури і дозвілля в підпорядкуванні відділу культури Кагарлицької міської ради.

 Наш заклад – це потужний центр культури з багатогалузевим фондом літератури та періодичних видань, який щорічно обслуговує понад три тисячі користувачів.

Діяльність бібліотеки для дорослих спрямована відповідно до Законів України: «Про бібліотеки та бібліотечну справу», «Про культуру», «Стратегії  розвитку Київської області  на 2020-2027рр.» та  ін., де визначено  сприяння бібліотеки в розбудові читаючої, мислячої, освіченої нації, спроможної активно втілювати набуті знання і досвід у розбудову незалежної України.

 Кагарлицька міська бібліотека для дорослих виконує безліч функцій: інформаційну, освітню, просвітницьку, забезпечує користувачам вільний доступ до найрізноманітнішої інформації, надає можливість для безперервної освіти, допомагає задовольнити культурні, освітні, просвітницькі та інші запити користувачів; реалізує право людини на вільний, всебічний розвиток особистості.  

Сьогодні бібліотека, і як інституція, і як простір, переживає трансформацію, пов’язану з викликом часу, адаптується до сучасних  вимог. За умов ситуації, яка склалася внаслідок епідемії коронавірусу, дещо змінився формат діяльності  Освоюємо та використовуємо онлайн-платформи для взаємодії з користувачами. Бібліотека представлена в найпопулярніших соціальних мережах «Facebook» та  «YouTube». На цих платформах можна побачити  фото та відео проведених заходів.

У книгозбірні працюють 5 досвідчених бібліотекарів: Н.Малєєва – завідувач бібліотеки, О.Шевченко – провідний бібліотекар, Н.Осмалена – бібліотекар І категорії, М.Волошин, А.Іванюта – бібліотекарі ІІ категорії,  які намагаються тісніше співпрацювати з органами місцевого самоврядування, підвищувати свій професійний рівень, прагнуть до нововведень, вивчають та обмінюються досвідом з колегами, оволодівають комп’ютером, розширюють інформаційні послуги, поліпшують комфортність та доступність книгозбірні. Усі ми  прагнемо, щоб заклад був невід’ємною частиною життя громади, місцем, куди приходити модно, престижно, бути відкритим для всіх.

 

До послуг користувачів:

·             абонемент та читальний зал;

·              фонд книгозбірні, який налічує понад 26 тис. екземплярів книг та періодичних видань:

-        галузеві енциклопедії, довідники, словники, суспільно-політична, науково-природнича, технічна, гуманітарна, навчальна література;

·       інформаціяпро склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий апарат;

·             довідково-бібліографічний апарат (каталоги, картотеки, довідкова література та інше);

·       допомога фахівців бібліотеки в пошуку джерел інформації;

·       різноманітні культурні заходи, що відбуваються в бібліотеці;

·       Інтернет-центр;

·       вільний і безкоштовний WI-FI.

                                                                                             

     Одним із пріоритетних напрямів інформаційного обслуговування для нашої книгозбірні є висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування. Для надання оперативної інформації створено Центр регіональної інформації.

   Бібліотека постійно  бере  участь у різноманітних всеукраїнських заходах,  запропонованих різними організаціями. Зокрема, у вебінарах "Публічні заходи в бібліотеках на європейську тематику", які проводила  ГО "Молодіжна Альтернатива» в рамках проєкту "Інформаційна підтримка ЄС бібліотекам для дітей та юнацтва"; наші користувачі на порталі euroquiz.org.ua.  взяли  участь у вікторині «EUROJUIZ– бути разом». А ще – у  соціологічному дослідженні «Моніторинг бібліотечних послуг», яке ініціювала Київська обласна бібліотека для юнацтва, у  акції «Молоді імена Київщини – ВГОЛОС», краєзнавчій акції «З любов’ю до моєї бібліотеки: роки співпраці»; у проєкті відділу культури, молоді та спорту Кагарлицької РДА «Пізнай  Кагарличчину  та  її бібліотеки», в якому висвітлено коротку історію закладу  та його роботу в умовах карантину.

 Бібліотека посідає помітне місце в культурному житті міста. Тісно співпрацює з МЦКД, МЦСССДМ, Школою мистецтв, Центром дитячої та юнацької творчості, загальноосвітніми закладами, редакціями газети«Вісник Кагарличчини», радіомовлення та іншими організаціями.                                      

 Усі значні події в культурному та громадському житті міста знаходять своє відображення в засобах масової інформації.  Бібліотека перша відгукується на вихід книг місцевих авторів. Проводяться презентації, вечори-зустрічі, літературні години. Творчі особистості -  часті гості наших заходів.

Творчі акції, які стали традиційними:

       День міста;

       Патріотичні та літературні флешмоби;

       Години духовності;

       Шевченківські читання;

       Альманах пам’яті;

       День відкритих дверей ;

       День знань;

      Тиждень правової тематики;

       Краєзнавчі години;

       Віраж в минуле;

       Парад книг;

       Вооk-вояж;

       Віртуальна мандрівка;

       Мистецький калейдоскоп;

       Книжковий мікс;

       Літературне знайомствота багато інших.

 

Осередком нетрадиційного спілкування є молодіжний клуб за інтересами «Сучасник» (керівник Анастасія Іванюта), робота якого сприяє патріотичному вихованню молоді, правовій освіті, профорієнтаційній діяльності. Удосконалює роботу з  творчо обдарованою  та ініціативною молоддю. Теми засідань обговорюються та обираються заучастічленів клубу. Серед них:

кращий читач під час шкільних канікул;

інформаційно-правовий діалог «Поліція+молодь: довіра через діалог»;

профорієнтаційне заняття з елементами тренінгу «На порозі професійного вибору»;

літературна експозиція «Соборна мати Україна одна на всіх, як оберіг» та інші.

 Стан соціально-економічного розвитку в громаді, історичне минуле, екологія, любов до рідної мови – усі ці проблеми турбують молодь. Як правило,засідання проходять утеплій затишній атмосфері, за чашкою чаю з солодощами.

У бібліотеці провадиться значна видавнича робота.Щорічно готуються та видаються бібліографічні покажчики:

  «Літературна Кагарличчина»;

  «Література  про Кагарлик»;

 Серії: «Видатні Українці», «Люди нашого краю», «Люди нашого міста», «Вони прославляли Кагарличчину», «Ювіляри Кагарлицького краю», «Книжкова полиця вчителя» та інші. Інформаційні, рекомендаційні  списки та буклети.

   Бібліотека намагається діяти на основі поєднання інтересів користувачів та своїх співробітників, що забезпечують узгодженість у ділових контактах.

 
архів Анонси подій

09 лютого 2023 року о 10 годині  відбудеться  засідання 32-ї сесії міської ради. 

Публікуємо звіт післяпроєктного моніторингу довкілля «Реконструкція діючого свинокомплексу по вул. Журавлівка, 1Б в с. Новосілки»

Команда BOOSTYLABS за підтримки BITONFEED оголошує про початок конкурсу для студентів українських вузів.

Оголошуємо про початок конкурсу на грант, у розмірі 20000 гривень.

Міжнародна  гуманітарна організація «Людина в біді» («People in Need»): у нас  безперервно працює Гаряча Лінія психологічної допомоги і підтримки для дорослих і дітей за номером нашого телефону Довіри 0 800 210 160 (конфіденційно, анонімно та цілодобово) безкоштовно зі всіх операторів в Україні.

Публікуємо графік руху маршрутки на Кагарлик-2, який діє з 13.01.2023 р.:

ДТЕК "Київські Регіональні Електромережі"  пропонує для ознайомлення ГРАФІК СТАБІЛІЗАЦІЙНИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ.

Застосовується тільки у разі,  якщо у НЕК "Укренерго" виникне потреба збалансувати енергосистему

Публікуємо графік "ПРЯМИХ ЗВ'ЯЗКІВ" жителів громади з міським головою Олександром Олексійовичем ПАНЮТОЮ:

До уваги жителів Кагарлицької міської територіальної громади! Нагадуємо, що діє спеціальна Новорічна акція для тих, хто збирається найближчим часом народити(сь).

ПЕРШУ дитину, народжену  після 00 годин 1 січня 2023 року, і її  родину чекає гарний подарунок від міської ради – СЕРТИФІКАТ НА П'ЯТЬ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ!

Публікуємо ГРАФІК виїзних прийомів заступників  Кагарлицького міського голови на  січень  2023 року:

З метою підвищення надійності електропостачання та запобігання аварій в електричних мережах ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» буде проводити ремонтні роботи  у мережах Кагарлицької та Ржищівської громад. У зв’язку з виконанням цих робіт буде відключення електроенергії  в таких населених пунктах:

ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР! Цінність людського життя - не предмет торгівлі людьми! Торгівля людьми - порушення основоположних прав і свобод

людини і громадянина!  Якщо стосовно Вас або членів Вашої родини вчиняли такі дії:

Жителі Київщини!
    У Київській обласній військовій адміністрації працює телефон «Гарячої лінії».  Якщо вам необхідна консультація щодо роботи структурних підрозділів ОВА, допомога, реагування на будь-яку надзвичайну ситуацію чи випадок на території Київської області, звертайтеся за телефоном: (044) 363 07 34.
✔️ «Гаряча лінія» працює в робочі дні - понеділок-п’ятниця з 9.00 до 18.00.

УВАГА! Стартує Всеукраїнський конкурс  дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

 Він проводитиметься  у два етапи:

Повідомляємо, що  Кагарлицька ДПІ  здійснює прийом громадян  за адресою: м. Кагарлик, вул. Незалежності, 1,  (колишнє  Управління соціального захисту),  1 поверх, у приміщенні   магазину  "Оріфлейм" біля перукарні "Вікторія"

Із  30 листопада 2022 р. набула чинності постанова Кабінету Міністрів України  (від 15.11.2022 р. №1320), якою передбачено:

ЮНІСЕФ разом із навчально-реабілітаційним центром «Джерело» підготували брошуру «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям», яка містить відповіді на такі запитання:

УВАГА! По області введено ЕКСТРЕНІ відключення електроенергії. На жаль, графіки планових відключень наразі не діють. Енергетики докладають максимум зусиль у поєднанні стабілізаційних і екстрених відключень.

До уваги споживачів електроенергії публікуємо  ГРАФІК АВАРІЙНОГО ВІДКЛЮЧЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ:

КП КМР «ЖЕО» нагадує, що користуватися газовими балонами у квартирах багатоквартирних будинків заборонено!

Газовий балон – це є джерело підвищеної небезпеки.

Обігрівати приміщення за допомогою газових плит/балонів заборонено!

Не нехтуйте правилами безпеки, порушення правил може коштувати життя.

Будьте обережними та відповідальними.

                                                                            Адміністрація КП КМР «ЖЕО»

Кагарлицька міська рада

09201, Київська обл., м.Кагарлик, 

пл. Незалежності, 1   

тел. приймальні 04573-6-12-10

04573-6-09-81, 04573-6-09-83

ел. пошта kagarlyk_rada@ukr.net

 

ЦНАП (відділ - Центр надання адміністративних послуг)

09201, Київська обл., м.Кагарлик, 

вул. Героїв Небесної Сотні, 1   

     тел. приймальні 04573-6-09-81

ел. пошта cnap.kagarlyk@ukr.net

 

    Графік прийому громадян у ЦНАПі

Понеділок: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Вівторок: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Середа: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Четвер: з 08:30 до 20:00 без перерви на обід;

П’ятниця: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Субота, неділя – вихідний день.

Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн щодо:

В Україні діє державний портал для розшуку дітей – інформаційна платформа «Діти війни», що допомагає правоохоронним органам збирати дані про юних українців, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були переміщені на тимчасово окуповані території та депортовані до російської федерації:

Кагарлицька міська рада інформує про початок проведення громадського обговорення щодо демонтажу, заміни елементів пам’яток Другої світової війни, що поширюють радянські та російські міфи, мають комуністичну символіку, та щодо зміни назв вулиць, провулків, які названі на честь російських та радянських діячів політики, літератури, мистецтва тощо, у населених пунктах Кагарлицької міської територіальної громади:

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020р. №783 утворено Головне управління Національної соціальної сервісної служби у м. Києві та Київській області як територіальний орган Національної соціальної сервісної служби України:

До уваги багатодітних родин, які виховують від 4-х і більше дітей віком від 4 до 9 років:

 

У Центрі Товариства Червоного Хреста України (м. Кагарлик, вул. Паркова, 10 – колишня чорнобильська аптека, магазин «Оптика») наявні розвивальні рюкзачки:

     Державний заклад «Український спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення Міністерства охорони здоров'я України» з 1986 року надає безоплатну медичну допомогу населенню всіх регіонів України, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи:

Державне підприємство "Богуславське лісове господарство" здійснює реалізацію дрів.  Для придбання паливних дрів фізичними особами необхідно:

Долучайтеся до безкоштовної гарячої лінії Благодійного фонду "ПРАВО НА ЗАХИСТ"!

Розмовний клуб "УКРАЇНСЬКА ДЛЯ ВСІХ" при Центральній бібліотеці   запрошує: 

Благодійний фонд «Право на захист» здійснює реєстрацію та приймання заявок на надання багатоцільової грошової допомоги від УВКБ ООН у розмірі 2220 грн на кожну особу протягом 3-х місяців, за критеріями вразливості.

Заявки будуть прийматися:

 09 серпня до 12 серпня 2022 року  з 10.00 до 17.00

 за адресою: вул. Незалежності, 12, м. Кагарлик, Міський центр культури та дозвілля:

Кагарлицький відділ управління соціального захисту населення Обухівської районної військової адміністрації Київської області просить вас надати до відділу особові рахунки нового постачальника газу – ТОВ «ГК  «Нафтогаз України».

Для отримання більш детальної інформації вам необхідно звернутися до Кагарлицького відділу за адресою: вул. Незалежності, 1, м. Кагарлик.

Телефон для довідок (04573)5-19-40.

Український  державний  інститут  культурної спадщини розробив  спеціальний Telegram чат-бот (https://t.me/ZhuynovanaSpadshchyna_Bot), за допомогою якого збираються свідчення злочинів проти культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України:

Із 14 червня  Центральна бібліотека та Філія 1 "Бібліотека для дітей" у Кагарлику відновили свою роботу у звичному режимі.

Графік роботи:  з вівторка по суботу з 9.00 до 18.00.

Благодійний  фонд «МХП – Громаді» започаткував конкурс бізнес-ідей «Роби своє» для розвитку малого підприємництва в умовах війни. Бюджет конкурсу – 3,5 млн грн:

Публікуємо рішення виконавчого комітету Кагарлицької міської ради "Про коригування тарифів Комунальному підприємству Кагарлицької міської ради «Житлово-експлуатаційна організація» на послуги з вивезення твердих побутових та негабаритних відходів

Із  16.05.2022 року відновлює прийом громадян державний нотаріус. Графік роботи:  понеділок – п’ятниця з 08.00 до 13.00. Державний нотаріус працює за  за адресою: м. Кагарлик, вул. Паркова, 2 (каб №3 - другий поверх приміщення Центральної аптеки). Тел. для довідок 098 914 30 14 – Грачова Лілія Ігорівна.

Публікуємо тарифи на послуги з дослідження  щодо безпечності питної води, які надає Центральна випробувальна державна лабораторія Держпродспоживслужби в Київській області та м. Києві:

Зацікавлені можуть звертатися за адресою: м.Кагарлик, вул.Паркова, 14а або за номером телефону 6-10-02, 5-17-33.

У 2022 році ЗАБОРОНЕНО  обробляти городи на земельній ділянці 3 га між дитсадком «Теремок» і газовою службою у зв’язку з передбаченим облаштуванням на тому місці модульного містечка для громадян, тимчасово переміщених із зони бойових дій.

В умовах воєнного стану Центр професійних бухгалтерів підготував 2-й відеосемінар у 2022 році: «Воєнний стан і податкові пільги, зміна трудових відносин, сівба та держпідтримка, нова 20-ОПП і декларація 4-ї групи, Е-ТТН, РРО і каса»:

ДО УВАГИ ПОКУПЦІВ! На прохідний ТОВ "Борошномельна компанія "ТЕВІ" за адресою м.Кагарлик, вул.Свято-Троїцька здійснюється продаж борошна (товар фасовано по 10 кг та 50 кг) ЗА ЦІНОЮ ВИРОБНИКА.

Кагарлицька районна державна лікарня ветеринарної медицини повідомляє про проведення безкоштовного щеплення тварин проти сказу та надає платні послуги лікування тварин.

Просимо жителів  Кагарлицької та Ржищівської ОТГ звертатися за адресою:  м. Кагарлик, вул Каштанова, 58 тел. ( 04573) 5-13-49,  з 9:00 до 14:00.

Служба у справах дітей  та сім’ї Кагарлицької міської ради  просить родини з дітьми (до18 років), які у зв’язку з воєнними діями  на території України переїхали до нашого міста, звернутися до ССДС для реєстрації місця тимчасового перебування!

Місцезнаходження ССДС:  Кагарлицький НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей".

У  межах  програми  "єПідтримка"  мешканці  Київщини,  які  втратили  роботу,  можуть  отримати  допомогу  від  держави    в    розмірі  6500  грн.   

Публікуємо адреси і телефони ВІДДІЛІВ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ В ОБУХІВСЬКОМУ РАЙОНІ:

Із 04.03.2022 р. відновлює рух міський автобусний маршрут загального користування №1.

Початок руху – о 7.00 із вул. Південної.

Маршрутні автобуси курсуватимуть у звичному режимі.

Останній рейс до вул. Південної – о 16.15.

Просимо терміново відгукнутися тим, хто може допомогти з житлом біженцям із зони бойових дій  – прихистити в себе або здати в оренду кімнату, квартиру чи  хату. Телефонуйте в міську раду: (04573)6-09-81.

Завантажте собі додаток  у Google Play Market (https://bit.ly/35kDDkz) та AppStore (https://apple.co/3K6v9fD) або підпишіться на телеграм-канал Київської обласної військової адміністрації https://t.me/kyivoda - і ви матимете інформацію про оголошення і відбій тривоги.

У Кагарлику в приміщенні міського Будинку культури (вул. Незалежності, 12) працює пункт збору гуманітарної допомоги для наших воїнів, жителів громади, які опинилися в складних життєвих обставинах,  та переселенців:

Всеукраїнська благодійна організація «Асоціація благодійників України» є потужним загальнонаціональним об'єднанням благодійних та волонтерських спільнот, яке активно діє з 2011 року та об’єднує понад 70 активних членів Асоціації:

Доводимо до вашого відома, що Кагарлицьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області перейменовано:

Кагарлицька міська рада інформує: 21.04.2021 прийнято постанову Кабінету Міністрів  України №397«Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» (далі – Постанова №397), яка набирає чинності з 01.01.2022 року:

На виконання доручення Міністерства цифрової трансформації України від 12.04.2021 №1/06-3-4064, з метою підтримки інформаційної кампанії, спрямованої на популяризацію електронних довірчих послуг, публікуємо посилання на:

  • Інформаційний відеоматеріал «Про е-підпис» - https://cutt.ly/xcS5OzU.
  • Інформаційні матеріали про пріоритетні переваги електронних послуг –https://cutt.ly/jcDiyp1.
  • Посилання на сайт центрального засвідчувального органу – https://www.czo.gov.ua

РОЗПОДІЛ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ГРОМАДИ ЗА
ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКАМИ МІСЬКОЇ РАДИ: 

З метою зміцнення податкової культури Управління державної реєстрації надсилає для ознайомлення цей лист:

На прохання відвідувачів сайту публікуємо перелік аптек, що діють на території м. Кагарлик:

Центр розташований за адресою: 

м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 11

 (Документ-сервіс «Готово!»)

Звернутися в Центр можна за телефоном:
0 800 33 68 19

Розрахунковий рахунок Фонду в Приватбанку:

UA523218420000026004000101439

Начальник сектору

Погребенна Наталія Миколаївна

Контактні дані:

поштова адреса: вул. Незалежності, 12 А, м. Кагарлик, 09201

електронна скринька: kv25_probation@gov.ua 

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КП КМР "Житлово-експлуатаційна організація"  пропонує укладати індивідуальні угоди  також із нашим підприємством.

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника  КП КМР "Житлово-експлуатаційна організація" за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація ЖЕО

Повідомляємо, що у зв’язку зі службовою необхідністю змінено адресу  електронної поштової скриньки (Rvk-kagarlik@ukr.net  - ця скринька була видалена, надіслані листи прийматися не будуть). У подальшому листи слід надсилати на поштову скриньку  kagarlik@post.mil.gov.ua

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3701 (81.47 %)
на теренах Кагарлицької територіальної громади
307 (6.76 %)
за межами Кагарличчини в Україні
313 (6.89 %)
за кордоном
222 (4.89 %)
Офіційні сайти та місцеві ЗМІ