22 жовтня 2021 року, п'ятниця, 18:04
 
Головне меню
Пошук по сайту
 
 
Довідкова інформація

Кагарлицька міська бібліотека для дорослих

Адреса: Кагарлик, вул. Став’янка, 4, тел. 5-15-05

Бібліотека працює: з вівторка по четвер з 8.00 до 17.00,

у п’ятницю з 8.00 до 16.00,

у суботуз 8 до 17.00,

у неділю з 9 до 16. 00,  

понеділок – вихідний          

 

Коротка історія

Першою книгозбірнею  в Кагарлику була бібліотека Дмитра Трощинського. У 1861 році нащадків господаря змінили цукрозаводчики – брати  М’яснікови, пізніше маєток перекупив київський вельможа Чертков, який збільшив фонд бібліотеки.

 Після встановлення радянської влади в маєтку розташували державні установи. Більшу ж його частину віддано у 1924 році під сільбуд, де і розташувалась бібліотека, доступ до якої було відкрито всім бажаючим. Пізніше її перевели до клубу цукрозаводу, вже зі статусом районної. У фонді налічувалось понад 22 тисячі книг.  

 У різний час у бібліотеці працювали завідуючими Валентина Федорівна Шостацька, Галина Петрівна Балацька, Валентина Михайлівна Посашкова, Ольга  Никифорівна Гриценко.                               

Нині Кагарлицька міська бібліотека для дорослих є структурним підрозділом міського Центру культури і дозвілля в підпорядкуванні відділу культури Кагарлицької міської ради.

 Наш заклад – це потужний центр культури з багатогалузевим фондом літератури та періодичних видань, який щорічно обслуговує понад три тисячі користувачів.

Діяльність бібліотеки для дорослих спрямована відповідно до Законів України: «Про бібліотеки та бібліотечну справу», «Про культуру», «Стратегії  розвитку Київської області  на 2020-2027рр.» та  ін., де визначено  сприяння бібліотеки в розбудові читаючої, мислячої, освіченої нації, спроможної активно втілювати набуті знання і досвід у розбудову незалежної України.

 Кагарлицька міська бібліотека для дорослих виконує безліч функцій: інформаційну, освітню, просвітницьку, забезпечує користувачам вільний доступ до найрізноманітнішої інформації, надає можливість для безперервної освіти, допомагає задовольнити культурні, освітні, просвітницькі та інші запити користувачів; реалізує право людини на вільний, всебічний розвиток особистості.  

Сьогодні бібліотека, і як інституція, і як простір, переживає трансформацію, пов’язану з викликом часу, адаптується до сучасних  вимог. За умов ситуації, яка склалася внаслідок епідемії коронавірусу, дещо змінився формат діяльності  Освоюємо та використовуємо онлайн-платформи для взаємодії з користувачами. Бібліотека представлена в найпопулярніших соціальних мережах «Facebook» та  «YouTube». На цих платформах можна побачити  фото та відео проведених заходів.

У книгозбірні працюють 5 досвідчених бібліотекарів: Н.Малєєва – завідувач бібліотеки, О.Шевченко – провідний бібліотекар, Н.Осмалена – бібліотекар І категорії, М.Волошин, А.Іванюта – бібліотекарі ІІ категорії,  які намагаються тісніше співпрацювати з органами місцевого самоврядування, підвищувати свій професійний рівень, прагнуть до нововведень, вивчають та обмінюються досвідом з колегами, оволодівають комп’ютером, розширюють інформаційні послуги, поліпшують комфортність та доступність книгозбірні. Усі ми  прагнемо, щоб заклад був невід’ємною частиною життя громади, місцем, куди приходити модно, престижно, бути відкритим для всіх.

 

До послуг користувачів:

·             абонемент та читальний зал;

·              фонд книгозбірні, який налічує понад 26 тис. екземплярів книг та періодичних видань:

-        галузеві енциклопедії, довідники, словники, суспільно-політична, науково-природнича, технічна, гуманітарна, навчальна література;

·       інформаціяпро склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий апарат;

·             довідково-бібліографічний апарат (каталоги, картотеки, довідкова література та інше);

·       допомога фахівців бібліотеки в пошуку джерел інформації;

·       різноманітні культурні заходи, що відбуваються в бібліотеці;

·       Інтернет-центр;

·       вільний і безкоштовний WI-FI.

                                                                                             

     Одним із пріоритетних напрямів інформаційного обслуговування для нашої книгозбірні є висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування. Для надання оперативної інформації створено Центр регіональної інформації.

   Бібліотека постійно  бере  участь у різноманітних всеукраїнських заходах,  запропонованих різними організаціями. Зокрема, у вебінарах "Публічні заходи в бібліотеках на європейську тематику", які проводила  ГО "Молодіжна Альтернатива» в рамках проєкту "Інформаційна підтримка ЄС бібліотекам для дітей та юнацтва"; наші користувачі на порталі euroquiz.org.ua.  взяли  участь у вікторині «EUROJUIZ– бути разом». А ще – у  соціологічному дослідженні «Моніторинг бібліотечних послуг», яке ініціювала Київська обласна бібліотека для юнацтва, у  акції «Молоді імена Київщини – ВГОЛОС», краєзнавчій акції «З любов’ю до моєї бібліотеки: роки співпраці»; у проєкті відділу культури, молоді та спорту Кагарлицької РДА «Пізнай  Кагарличчину  та  її бібліотеки», в якому висвітлено коротку історію закладу  та його роботу в умовах карантину.

 Бібліотека посідає помітне місце в культурному житті міста. Тісно співпрацює з МЦКД, МЦСССДМ, Школою мистецтв, Центром дитячої та юнацької творчості, загальноосвітніми закладами, редакціями газети«Вісник Кагарличчини», радіомовлення та іншими організаціями.                                      

 Усі значні події в культурному та громадському житті міста знаходять своє відображення в засобах масової інформації.  Бібліотека перша відгукується на вихід книг місцевих авторів. Проводяться презентації, вечори-зустрічі, літературні години. Творчі особистості -  часті гості наших заходів.

Творчі акції, які стали традиційними:

       День міста;

       Патріотичні та літературні флешмоби;

       Години духовності;

       Шевченківські читання;

       Альманах пам’яті;

       День відкритих дверей ;

       День знань;

      Тиждень правової тематики;

       Краєзнавчі години;

       Віраж в минуле;

       Парад книг;

       Вооk-вояж;

       Віртуальна мандрівка;

       Мистецький калейдоскоп;

       Книжковий мікс;

       Літературне знайомствота багато інших.

 

Осередком нетрадиційного спілкування є молодіжний клуб за інтересами «Сучасник» (керівник Анастасія Іванюта), робота якого сприяє патріотичному вихованню молоді, правовій освіті, профорієнтаційній діяльності. Удосконалює роботу з  творчо обдарованою  та ініціативною молоддю. Теми засідань обговорюються та обираються заучастічленів клубу. Серед них:

кращий читач під час шкільних канікул;

інформаційно-правовий діалог «Поліція+молодь: довіра через діалог»;

профорієнтаційне заняття з елементами тренінгу «На порозі професійного вибору»;

літературна експозиція «Соборна мати Україна одна на всіх, як оберіг» та інші.

 Стан соціально-економічного розвитку в громаді, історичне минуле, екологія, любов до рідної мови – усі ці проблеми турбують молодь. Як правило,засідання проходять утеплій затишній атмосфері, за чашкою чаю з солодощами.

У бібліотеці провадиться значна видавнича робота.Щорічно готуються та видаються бібліографічні покажчики:

  «Літературна Кагарличчина»;

  «Література  про Кагарлик»;

 Серії: «Видатні Українці», «Люди нашого краю», «Люди нашого міста», «Вони прославляли Кагарличчину», «Ювіляри Кагарлицького краю», «Книжкова полиця вчителя» та інші. Інформаційні, рекомендаційні  списки та буклети.

   Бібліотека намагається діяти на основі поєднання інтересів користувачів та своїх співробітників, що забезпечують узгодженість у ділових контактах.

 
архів Анонси подій

25 жовтня 2021 року о 9 год.  у великій сесійній залі адміністративного приміщення (пл. Незалежності, 1, м. Кагарлик) відбудеться засідання виконавчого комітету міської ради.

Кагарлицька міська рада

09201, Київська обл., м.Кагарлик, 

пл. Незалежності, 1   

тел. приймальні 04573-6-12-10

ел. пошта kagarlyk_rada@ukr.net

 

ЦНАП (відділ - Центр надання адміністративних послуг)

09201, Київська обл., м.Кагарлик, 

вул. Героїв Небесної Сотні, 1   

тел. приймальні 04573-6-09-81

ел. пошта cnap.kagarlyk@ukr.net

 

    Графік прийому громадян у ЦНАПі

Понеділок: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Вівторок: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Середа: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Четвер: з 08:30 до 20:00 без перерви на обід;

П’ятниця: з 08:30 до 15:30 без перерви на обід;

Субота, неділя – вихідний день.

Публікуємо уточнений план заходів Кагарлицької міської ради на тиждень - з 11  по 24 жовтня 2021 року.

Міністерство культури та інформаційної політики України запрошує представників органів державної влади та місцевого самоврядування взяти участь у навчальній програмі «Стійкість до впливів: ухвалення рішень на основі роботи з інформацією»:

Міністерством молоді та спорту України спільно з департаментом у справах молоді Ради Європи планується проведення навчального семінару щодо стандартів участі молоді та процесів в Україні «50/50», що відбудеться 25 - 29 жовтня 2021 року в м. Києві:

Відділ культури Кагарлицької міської ради оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Публічної бібліотеки відділу культури Кагарлицької міської ради (вул. Став’янка, 4, м. Кагарлик, Київська область 09201):

Оприлюднено 01.10.2021

Кагарлицька міська рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста із публічних закупівель відділу бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету міської ради.

З метою профілактики та зменшення захворюваності на сказ у дикій фауні у другій половині вересня 2021 року буде проводитись планова пероральна імунізація диких та бродячих м’ясоїдних тварин на території області.

   Мінрегіон  у 2021 році проводить конкурс «Кращі практики місцевого  самоврядування» та Всеукраїнський конкурс  журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади»:

У зв’язку з проведенням капітального ремонту на автомобільній дорозі Н-01 Київ – Знам’янка, що проходить через Кагарлик, здійснюватиметься заміна мереж, які перетинають трасу, в тому числі й мереж водопостачання та каналізації. Через це можливі відключення споживачів під час виконання робіт. Просимо вибачення за тимчасові незручності!

Адміністрація КП КМР «Кагарликводоканал»

Публікуємо ГРАФІК виїзних прийомів заступників  Кагарлицького міського голови на жовтень 2021 року:

Публікуємо графік особистого прийому громадян міським головою. секретарем міської ради та заступниками міського голови:

ПрАТ "ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" на своєму вебпорталі повідомляє про  аварійно-профілактичні відключення електрики:

Доводимо до вашого відома, що Кагарлицьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області перейменовано:

Пропонуємо оформити в АТ «Ощадбанк» отримання пенсійних та інших виплат за допомогою платіжної картки:

Кагарлицька міська рада інформує: 21.04.2021 прийнято постанову Кабінету Міністрів  України №397«Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» (далі – Постанова №397), яка набирає чинності з 01.01.2022 року:

Реєстрація та перереєстрація транспортних засобів, заміна посвідчення водія та видача міжнародних водійських посвідчень, замовлення довідки про несудимість – усі ці державні послуги жителі Кагарличчини можуть отримати в мобільному сервісному центрі МВС України, який базується на території  «Міськрембудсервісу» в Кагарлику за адресою: вулиця Каштанова, 93. Після вимушеної перерви внаслідок карантинних обмежень сервісний центр відновлює роботу.

 Працює мобільний центр щосереди з 10 до 16 години.

На виконання доручення Міністерства цифрової трансформації України від 12.04.2021 №1/06-3-4064, з метою підтримки інформаційної кампанії, спрямованої на популяризацію електронних довірчих послуг, публікуємо посилання на:

  • Інформаційний відеоматеріал «Про е-підпис» - https://cutt.ly/xcS5OzU.
  • Інформаційні матеріали про пріоритетні переваги електронних послуг –https://cutt.ly/jcDiyp1.
  • Посилання на сайт центрального засвідчувального органу – https://www.czo.gov.ua

Для підтримки малого та середнього агробізнесу Товариство з додатковою відповідальністю «Узинський цукровий комбінат»,  розташоване на території Узинської ОТГ, у 2021 році буде здійснювати приймання цукрового буряку на давальницьких умовах:

РОЗПОДІЛ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ГРОМАДИ ЗА
ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКАМИ МІСЬКОЇ РАДИ: 

Публікуємо зміни в банківських реквізитах Кагарлицької міської ради:

Із 01.01.2021 року змінено банківські рахунки для проведення платежів за оренду земельних ділянок та за використання земельних ділянок на праві постійного користування.

За довідками звертатися до Кагарлицької міської ради за тел. 61306 (бухгалтерія) та 60811 (земельний відділ):

З метою зміцнення податкової культури Управління державної реєстрації надсилає для ознайомлення цей лист:

У ФІЛІЇ "КОНЧА-ЗАСПІВСЬКЕ ДОРОЖНЬО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ" ДП "КИЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ДОРОЖНЄ УПРАВЛІННЯ" ВАТ "ДАК "АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ УКРАЇНИ" наявні вакансії таких посад:

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності:

Заклад розташований  у  заповідній зоні м. Києва, Пуща-Водиця, з 1986 року надає безоплатну амбулаторно-консультативну допомогу дітям та дорослим з усіх областей України, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, а також дітям учасників АТО:

На ринку освітніх послуг з 1992 року працює заклад вищої освіти «Університет економіки та права «КРОК», який відповідно до рейтингу вишів «ТОП-Україна» у 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 визнано кращим в Україні серед закладів вищої освіти недержавної форми власності.

До уваги бажаючих отримати другу вищу освіту за дистанційною формою зі спеціальностей:

«Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» пропонує співпрацю щодо реалізації спільного з благодійним фондом «Український Жіночий фонд» проєкту «Родина героя: своїх не лишаємо!»

На прохання відвідувачів сайту публікуємо перелік аптек, що діють на території м. Кагарлик:

Центр розташований за адресою: 

м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 11

 (Документ-сервіс «Готово!»)

Звернутися в Центр можна за телефоном:
0 800 33 68 19

Розрахунковий рахунок Фонду в Приватбанку:

UA523218420000026004000101439

Начальник сектору

Погребенна Наталія Миколаївна

Контактні дані:

поштова адреса: вул. Незалежності, 12 А, м. Кагарлик, 09201

електронна скринька: kv25_probation@gov.ua 

Мешканцям приватного житлового сектору забороняється використовувати для утилізації сміття контейнери біля багатоквартирних житлових будинків: для цього діє відповідний Графік вивезення побутових відходів, що забезпечується КП «Міськрембудсервіс».  Адміністрація КП КМР "Житлово-експлуатаційна організація"  пропонує укладати індивідуальні угоди  також із нашим підприємством.

Із питань утримання багатоквартирних будинків у випадку аварійних ситуацій у вихідні та святкові дні, а також у вечірні години звертайтеся  до відповідального працівника  КП КМР "Житлово-експлуатаційна організація" за телефоном   096-441-05-66.

Адміністрація ЖЕО

У разі необхідності отримання публічної інформації, що перебуває в розпорядженні Кагарлицької місцевої прокуратури, громадяни можуть надсилати свої запити на електронну адресу kagarlyk@kobl.gp.gov.ua, поштовим зв’язком, за телефоном (04573)5-13-43 або подати особисто на прийомі в Кагарлицькій місцевій прокуратурі.

На землях в адміністративних межах м. Кагарлик, які розташовані за межами населеного пункту, прокладений підземний магістральний газопровід високого тиску, який є державною власністю України та перебуває у господарському віданні ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»:

 

У місті Кагарлику Бюро правової допомоги знаходиться по вулиці Кооперативна, 19.

архів Опитування
Шановний відвідувачу, Ви завітали на наш сайт, перебуваючи:
в м. КАГАРЛИКУ
3606 (81.31 %)
на теренах Кагарлицької територіальної громади
300 (6.76 %)
за межами Кагарличчини в Україні
310 (6.99 %)
за кордоном
219 (4.94 %)
Офіційні сайти та місцеві ЗМІ