А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

«КОЖНА СПРАВА ВАЖЛИВА!»

опубліковано: 23 квітня 2024 оновлено: 04 травня 2024

Делегація Кагарлицької міської територіальної громади на чолі з заступником міського голови Любов’ю Коваль 23 квітня взяла участь у Форумі «Кожна справа важлива!», що відбувся на базі Білоцерківського національного аграрного університету  в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої Оленою Зеленською.  Форум  став  платформою для комунікації між урядовими та неурядовими організаціями, фахівцями у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки із залученням студентських спільнот та молодіжних організацій. Захід відбувся з метою  обміну  досвідом та ідеями щодо розбудови послуг  із психічного здоров’я, популяризації  відповідального ставлення до свого ментального здоров’я, а також із нагоди Всеукраїнського дня психолога.

Ментальне здоров`я неможливо ототожнювати з певним фахом чи галуззю, ментальність присутня та є важливою у всіх сферах нашого життя – один із ключових меседжів, який транслювали спікери під час своїх виступів.

Про досвід на шляху формування в суспільстві здорового розуміння ментальності та про реальні кейси, які вже адаптовано в межах програми «Ти Як»”, розповіли Леся Карнаух, заступник голови КОВА, та Юлія Казакова, координатор Всеукраїнської програми «Ти як?».

Надважливо опрацьовувати «ментальну турбулентність» серед освітян, адже кваліфікований фахівець має бути успішним як у знаннях, так і в гармонії з собою – на цьому у своїх виступах наголосили Олена Шуст, ректор Білоцерківського НАУ, та Віталій Коцур, ректор Університету Григорія Сковороди.

Серед спікерів заходу також були присутні фахівці з потужних команд, які постійно працюють над масштабуванням методик задля реанімування психологічного здоров’я: Дмитро Січкарюк, лідер команди Психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції, Віктор Вус, голова Регіональної технічної робочої групи Київського Хабу з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, Максим Розаєв, координатор проєктів МH4U в Києві та Київській області, Юлія Охмат, заступник координатора з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародного Медичного Корпусу.

У жодному разі захід, який присвячений ментальності, не міг відбутися без обговорення тих ресурсів, які зможуть допомогти у відновленні наших Захисників і Захисниць. Про ментальність наших Героїв у боях за наше сьогодення  поділилися спікери, які знають, як ніхто, про ті страшні картини ворожих протистоянь: Дарина Мельник, директор Київської обласної клінічної лікарні, Олександр Вдовиченко, полковник ЗСУ, Олена Гіневська, військовий психолог та Марія Педченко, засновниця Благодійного фонду «Сильні і незламні».

Насичений та продуктивний захід завершився певною ментальною розрядкою, адже було багато емоцій, історій та нових знань протягом дня: усі учасники долучилися до руханки на свіжому повітрі.

 Слід відзначити, що в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» та обласного проєкту  «Безпека та ментальне здоров’я  населення» систематично проводяться  відповідні заходи на теренах Кагарличчини. Зокрема,  освітяни громади створили мобільну групу психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу закладів освіти, під егідою Центру педагогічного розвитку педагогічних працівників уже проведено серію тематичних семінарів, воркшопів із елементами тренінгів для педагогів та адміністративної ланки освіти Кагарлицької громади; великий обсяг роботи щодо зміцнення ментального здоров’я учасників освітнього процесу проводять практичні психологи ліцеїв та гімназій Кагарличчини, у цьому ж руслі працює бібліотечна мережа громади.

Заслуговує схвальної оцінки Громадська організація «Центр підтримки Атлант», яка  наприкінці минулого  року відкрила свій офіс у Кагарлику. Тут волонтери надають морально-психологічну та реабілітаційну підтримку нашим захисникам, їхнім родинам, внутрішньо переміщеним особам та всім, хто потребує її в результаті впливу війни.